Homeopatie

Zdravý člověk pro mě znamená šťastný člověk.

Když jsme nemocní, jsme vychýlení z rovnováhy. Proto je důležité pomoci tělu navrátit mu jeho sílu, vitalitu a harmonii. A jednou z cest k uzdravení je cesta klasické homeopatie a přírodního léčitelství.

Homeopatie je prastará léčebná metoda alternativní medicíny, založená na přírodním zákonu, který zní „Podobné se léčí podobným”. Myšlenkou je podobnost symptomu nemoci s co možná stejným obrazem léku.

Je založená na zkoumání pacienta a jeho symptomů jako celku, kterého potom také jako celek léčí. Neřeší pouze následky nemocí, ale léčí a zabývá se příčinou vzniku nemocí. Vnímá nemocného člověka celostně, jako bytost s rovinou mentální (mysl), emoční (pocity) a fyzickou (mozek, srdce, svaly, kosti).

Homeopatické léky se připravují z rostlin, minerálů a z produktu živočišných tkání. Tyto suroviny jsou v lécích vysoce ředěné.

Působí na povzbuzení životní síly člověka, který rozběhne proces samouzdravení.

Kde homeopatie pomáhá?

 • Je vhodná pro děti a pro dospělé (pro těhotné a kojící ženy)
 • Chronické nemoci všeho druhu (alergie, astma, ekzémy, bolesti hlavy, nespavost…)
 • Akutní nemoci (rýma, kašel, chřipka, angína, bronchitida…)
 • Gynekologické potíže (potíže v menopauze…)
 • Zažívací problémy (průjmy, zácpy, dětské koliky…)
 • Noční pomočování u dětí
 • Psychické a emoční potíže (strachy, úzkosti, deprese, tréma…)
 • Poruchy chování u dětí (hyperaktivita, poruchy učení, agresivita…)

Aktuální kurzy pro veřejnost

Bylinky našich babiček
https://www.duhovamedicina.cz/bylinky-nasich-babicek/

Proběhlé kurzy pro veřejnost

Homeopatie pro děti
Jak podpořit imunitu dětí?
Ženský cyklus s homeopatí a bylinkami

Jak probíhá homeopatická konzultace?

Během konzultace pokládám klientovi otázky, hledám příčinu potíží na základě fyzických obtíží od dětství, zjišťuji individuální zvláštnosti a životní okolnosti. Ke každému klientovi přistupuji individuálně a s respektujícím přístupem.

Cílem homeopatické léčby je vyladění organismu zpět do stavu zdraví, kdy můžeme žít svobodně a šťastně.

Vzdělání a kurzy:

 • Tříleté studium klasické homeopatie na Prague College of Clasicl Homeohy v Praze
 • Dvouleté studium Medicínského minima na Prague College of Clasicl Homeohy v Praze
 • Zelená louka bylinková škola (Radka Svatošová, Vladimír Vytásek)

Doba trvání návštěvy a ceny:

Vstupní anamnéza dospělý (1–1 ½ hod) | 1500,-Kč
Vstupní anamnéza dítě od 1 do 6 let (1 hod) | 1200,-Kč
Kontrola dospělých i dětí (45–60 min) | 800,-Kč


První návštěva v případě ekzému a lupenky u dětí (1–1 ½ hod) | 1 500 Kč
Kontrola (45–60 min) | 1000 Kč


Akutní nemoci - poradenství po telefonu nebo emailem (30 min) | 500 Kč


Konzultace je možné realizovat osobně, telefonicky nebo online.

PŘÍPADY Z PRAXE

Ke každému člověku přistupuji individuálně, na základě individuálních symptomů, které jsou shodné s celkovým obrazem homeopatických léku. Proto nelze doporučit stejný lék na určitou nemoc pro každého z nás. Každý člověk je jedinečný, má specifické symptomy a potřebuje ten nejlepší lék pro sebe. Zde je malá ukázka, jak homeopatie funguje v praxi.

POST-COVIDOVÝ SYNDROM (žena - 39 let)

V prosinci za mnou přišla paní, která prodělala covid 19. Říkala, že se po prodělané nemoci necítí stále dobře, je hodně unavená a pociťuje třes v celém těle. Cítí neklid, nervozitu a pálení na hrudníku.

Na základě potvrzení symptomů dostala jako první lék Gelsemium 30C, po kterém zmizel třes, neklid, ale zůstal pocit tíhy a pálení v žaludku. Po další kontrole dostala lék Arzenicum album 30C, na základě dalších potvrzujících symptomů.

Po měsíční kontrole se paní cítila lépe, došlo k celkovému zlepšení.

Zpětná vazba:

Dobrý večer,

píšu Vám informace, jak reaguji na léčbu homeopatiky Arsenicum album. První týden jsem je brala 3 dny 2x denně a hned došlo ke zlepšení o 80 %. Druhý týden byl v práci psychicky náročný, zůstalo to ve stejné fázi jako předchozí týden. Tento týden opět došlo ke zlepšení. Už jsem přestala brát i lék Omeprazol. Homeopatika zabrala skvěle.

TIKY, ZÁŠKUBY V OBLIČEJI (dívka 9 let)

Na jaře jsem řešila případ dívky, která přišla s maminkou. Jako hlavní problém měla tiky, záškuby v obličeji, které trvaly asi půl roku. Vše začalo po konfliktu se spolužačkou ve škole. Dívka měla fyzické projevy a strach chodit do školy. Po prvním homeopatickém léku se nic nestalo, ale po léku Carcinosin 30C, došlo k výraznému zlepšení. Lék byl potvrzen klíčovými symptomy,(např.zodpovědnost, citlivost na kritiku, snaha vyhovět druhým….).

AKUTNÍ ANGÍNA (dívka 9 let)

Koncem léta jsem řešila případ akutní angíny. Dívka měla rychlý nástup potíží, vysokou horečku, nateklé uzliny a výraznou bolestivost mandlí nejvíce na pravé straně. V krku cítila pocit sevření. Po podaném léku Belladona 200C,(který byl potvrzený ještě dalšími symptomy) se dívka do dvou dnů vyléčila.

Zpětná vazba:

S paní Tomíčkovou máme výborné zkušenosti. Navštívily jsme ji s dcerou, u které se objevilo několik pohybových a zvukových tiků jako reakce na stres. Běžná medicína nám nedokázala pomoci. Po podrobném rozhovoru nám byl doporučen lék, po kterém se ale žádné viditelné zlepšení neobjevilo. Následně paní Tomíčková doporučila lék jiný, na který měla dcera úžasnou reakci. Během 2 dnů tiky úplně zmizely. Další zkušenost máme s léčbou angíny. Se správně vybraným lékem jsme ji zvládli bez antibiotik během několika dní.

Michaela Beránková

AKUTNÍ KAŠEL (holčička 3 roky)

Nedávno jsem řešila případ holčičky, která trpěla 4 týdny na akutní kašel, nic jí nepomáhalo. Nejvíce kašlala v noci, měla vlhký kašel, vykašlávala hleny a to vedlo až k vyzvracení. Hleny rachotily a bublaly  v průduškách. Na základě dalších potvrzujících symptomů dostala holčička lék Antimonium tartaricum 30C, po kterém se  uzdravila.